Соціальна реабілітація (абілітація) - зосереджує свою роботу на наданні дітям послуг з ранньої, соціальної та психолого-педагогічної реабілітації дітей з інвалідністю, їх професійної орієнтації. Ці види реабілітації органічно доповнюються заходами з фізичної та медичної реабілітації. Ця система заходів, спрямована на створення та забезпечення умов для повернення дитини до активної участі у житті, відновлення її соціального статусу та здатності до самостійної суспільної і родинно-побутової діяльності шляхом соціально-середовищної орієнтації та соціально-побутової адаптації, соціального обслуговування. У рамках вказаного комплексу реабілітаційних заходів проводиться:
ü діагностика родини дитини з інвалідністю та її батьків,
ü педагогічна діагностика, ü навчання дитини з інвалідністю основним соціальним навичкам, ü соціальна адаптація, ü обстеження дітей з інвалідністю щодо визначення найбільш оптимальних методів та прийомів роботи з ними, ü психолого-педагогічна діагностика для виявлення та оцінки індивідуальних проблем розвитку дитини, визначення її адаптивних можливостей, ü консультування дітей з інвалідністю та їх батьків у вирішенні психологічних, педагогічних,
ü комунікативних, освітніх та соціальних проблем, ü навчання самостійному орієнтуванню та пересуванню в навколишньому та побутовому середовищі, ü навчання навичкам самообслуговування в побуті та навичкам побутової безпеки. У центрі є спеціально обладнана кімната, яка наближена до домашніх умов. В ній проводяться заняття курсу «Самообслуговування» з формування основних навичок, які необхідно опанувати дитині з інвалідністю, а саме: Навички з догляду за собою: уміння надіти сорочку, штанці, застібати гудзики, кнопки, вішати одяг, мити обличчя, шию, вуха, витирати ніс хусткою, чистити зуби, зачісувати волосся, користуватися туалетом. Навички, пов'язані з харчуванням та приготуванням їжі: уміння намазати хліб маслом, налити чай, порізати продукти харчування, накрити стіл, прибрати зі столу, роздати їжу, їсти ложкою, пити з чашки і т.д. Елементарні рухи: уміння витерти ноги при вході, сісти на стілець, підніматися по сходах і т.д.